Osoby chorujące m.in. na reumatyzm mają problemy ze stawami. Ta choroba doprowadza do zwyrodnień stawów czy osteoporozy. Co za tym idzie, chorzy cierpią na przewlekłe bóle. Ale nie to jest najgorsze. Czasami zwyrodnienia w stawach są tak poważne, że potrzebna jest niestety interwencja skalpela. Istnieją jednak sposoby żeby wspomóc nasz organizm w walce z chorobą.

Pierwszą ważną rzeczą jest ruch. Powinniśmy ćwiczyć nasze bolące stawy i mięśnie. Jeżeli nie wstanie danego dnia poćwiczyć można np. pospacerować czy pojeździć na rowerze stacjonarnym. Nie jest to duży wysiłek ale zmusimy się do rozruszania naszych kości. Kolejnym pomysłem jaki przychodzi mi do głowy to  ćwiczenia w wannie. W ciepłej wodzie nasze mięśnie i ścięgna się rozluźniają, a ból w stawach odpuszcza. Dlatego dobrym pomysłem może być np. basen lub jacuzzi.

Drugą rzeczą jakiej powinien no się poświęcić swoją uwagę to dieta. Na jej temat pisałam w poprzednich notkach więc nie będę się na ten temat rozpisywała. Jeżeli cierpisz na ból stawów przeczytaj sobie moje poprzednie wpisy:

Trzecią rzeczą jaką możemy zrobić dla naszych kości i stawów to dostarczanie glukozaminy w postaci suplementu diety Glukozamina z Boswellią.  Glukozamina to aminocukier, który występuje w każdym z nas. To właśnie on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawu.

Glukozaminę można również znaleźć w pożywieniu m.in. w skorupkach krabów, krewetek, małż. Zaleca się ją osobom z problemami kostnymi jak i w profilaktyce. Dzięki niej odbudowuję się i regeneruje chrząstka stawowa. Dodatkowo chroni ona  torebkę stawową, ścięgna, tkankę łączną. Zalecana jest dla osób chorujących na reumatyzm gdyż poprawia ruchomość w stawach, działa przeciwzapalnie oraz zapobiega odwapnieniu kości.

Boswellia zaś jest kadzidłowcem rosnącym w Indiach, we wschodniej Afryce i w Nigerii. Ekstrakt z Boswelli pozyskiwany jest z żywicy tego drzewa. Ma on działanie przeciwzapalne i wspomaga normalne funkcjonowanie stawów. Dostajemy więc zwiększoną dawkę naturalnych składników, które tak dobrze wpływają na nasze schorowane stawy.

Podsumowując.

Jeżeli wykonujesz ciężką fizyczną pracę, uprawiasz sport lub po prostu chorujesz tak jak ja polecam glukozaminę z boswellią. Ja osobiście biorę od NUTRILITE ponieważ jest to suplement naturalny. Chitynę, z której otrzymywana jest glukozamina zdobywana ze skorupiaków, które odławiane są z czystych, zimnych wód na północy Oceanu Atlantyckiego.

Jeżeli nie masz dostępu do suplementów od NUTRILITE możesz skontaktować się ze mną w tej sprawie przez formularz kontaktowy.

Reklamy